Titulní strana

Výstavy


2010

Výstava v muzeu Hrnčířství v Kostelci nad Černými lesy

Po ukončení výstavy v roce 2008 jsem dostala od správce muzea pana Jiřího Filípka nabídku výstavu malovaného hedvábí v Kostelci zopakovat. Bylo mi velkým potěšením se vrátit do známého prostředí a zejména do Kostelce, kde jsem v červnu 2010 v prostorách zámku obhajovala diplomovou práci a skládala státní zkoušky magisterského studia Fakulty životního prostředí, České zemědělské univerzity.

Výstava probíhala v měsíci září, a i když bylo po turistické sezóně, výstava byla hojně navštěvovaná a prodejně úspěšná!

Tímto děkuji panu Jiřímu Filípkovi za vstřícnost, přátelskou atmosféru, která panovala během výstavy a zejména za možnost prezentace. A dík patří i Evičce Jurkové za pomoc instalování a hlavně odinstalování prací. Děkuji!

nahoru

2009

Výstava v salonku kavárny Slávia v Kroměříži

Na závěr roku jsem měla možnost mé práce vystavit v salonku Slávia v Kroměříži. Myslím si, že hedvábí zpestřilo prostor a jistě všem hostům více chutnalo!

Výstava v Českém Brodě

Výstava malovaného hedvábí z Kolína pokračovala v Podlipanském muzeu v Českém brodě. Návštěvníci měli možnost při prohlídce stálé expozice muzea navštívit Zounkovu síň, ve které bylo nainstalováno hedvábí, netradičním způsobem ve skleněných vitrínách. Výstava probíhala od 1. září do konce října.

Děkuji tímto zástupkyním Regionálního muzea v Kolíně a muzea v Českém Brodě za příležitost prezentovat své práce na výstavách, za laskavý přístup a přátelskou atmosféru.

Výstava v Regionálním muzeu v Kolíně

Byla jsem oslovena zástupcem muzea v Kolíně a dostala jsem nabídku, abych ve výstavním sále prezentovala své práce. Návštěvníci muzea měli možnost shlédnout několik desítek hedvábných módních doplňků a obrazů, které působili v prostředí archeologické expozice velmi kontrastně. Výstava probíhala od 1.7. do 28.8. a myslím, že se také povedla.

nahoru

2008

Kurz malování na hedvábí - Kroměříž

Organizátorkou výtvarného kurzu v Kroměříži byla paní Šalerová, která má obchůdek Mořský koník s komponenty a výtvarnými potřebami pro nejrůznější techniky (korálky, potřeby pro decoupage, hedvábí, smalty ...)

Výstava v galerii U Zlatého kohouta v Praze

V červnu 2008 jsem měla opět možnost vystavit novou kolekci malovaného hedvábí již ve známém prostředí galerie U Zlatého kohouta. Výstava byla ještě úspěšnější než před dvěma lety.

Výstava v muzeu Hrnčířství v Kostelci nad Černými lesy

Během výstavy v galerii U Zlatého kohouta jsem získala kontakt na správce muzea Hrnčířství v Kostelci nad Černými lesy, se kterým jsem se dohodla termín výstavy v březnu roku 2008. Výstava probíhala celý měsíc březen ve výstavním sále a byla velmi úspěšná.

nahoru

2007

Vedení kurzu malování na hedvábí, prezentace v prodejně uměleckých potřeb v Přerově

2006

Rozhovor pro web olomouc.cz

Ke konci roku mě oslovila redakce internetového serveru olomouc.cz a požádala mě o krátký rozhovor.

Výstava v galerii U Zlatého kohouta v Praze

V červnu roku 2006 jsem měla možnost vystavovat v galerii U Zlatého kohouta v Michalské ulici, nedaleko Staroměstského náměstí v Praze. Galerie se nachází v gotických sklepích dvou domů, jejichž historie sahá hluboko do minulosti. Toto prostředí navozuje zajímavou atmosféru a malované hedvábí v těchto kamenných prostorech působí kontrastně a optimisticky. Výstava trvala dva týdny, během nichž jsem se měla tu čest seznámit se s velmi zajímavými lidmi a navázat nové kontakty.

nahoru

2005

Oděvní soutěž Doteky módy Prostějov,v kategorii módní doplněk
1. místo

V roce 2005 jsem se opět přihlásila do soutěže Doteky módy a s „kolekcí 3003“ obhájila prvenství. Kolekce 3003 má čtyři části a to šátek velikosti 110x110cm, rukavičky, deštník a motýlek.

Kurz malování na hedvábí - Cholina

V září a v listopadu jsem byla pozvána do Choliny, kde jsem lektorovala výtvarný kurz, který byl zaměřený pro úplné začátečníky, avšak nikdo se nebál s barvami pracovat, takže každý si domů odnesl svůj módní doplněk.

nahoru

2004

Výstava na setkání dechových hudeb v Dřevohosticích

Jako doprovodný program při Setkání dechových hudeb v Dřevohosticích jsem v prostorách zámku vystavila několik kolekcí malovaného hedvábí.

Oděvní soutěž Doteky módy Prostějov, v kategorii módní doplněk
1. místo

V dubnu 2004 jsme se zúčastnila soutěže Doteky módy, kterou pořádala Střední průmyslová škola oděvní v Prostějově. Mé práce jsem prezentovala v kategorii oděvní doplněk autorů nad 15 let s kolekcí malovaného hedvábí. Kolekce se skládala ze tří částí nazvanými:

Buňka – šátek 74 x 74 cm a kravata

Myšlenka – deštník, kravata a šála 180 x 45 cm

Zkušenost – kravata a šátek 90 x 90 cm.

Nejprve na půdě SPŠO proběhlo první kolo, kde z několika desítek přihlášených bylo vybráno 6 soutěžních módních doplňků v kategorii nad 15 let. Soutěž vyvrcholila na gala večeru v Městském divadle v Prostějově, kde jsem byla oceněna prvním místem. Odměnou byla dovolená v Řecku, konkrétně jsem si vybrala ostrov Thassos.

nahoru

2002

Galerie a vinárna Sklep Přerov

V novinách jsem se našla inzerci na nově otevřenou vinárnu s možností prezentovat amatérské výtvarné práce, což mě oslovilo natolik, že jsem se této možnosti chopila a uskutečnila svoji první výstavu malovaného hedvábí ! Výstava se konala v prosinci 2002.

nahoru

Odkazy:

Výtvarné potřeby-hedvábí Mořský koník

© 2009 • Alena Řihošková